قطعات موبایل

تست سالم بودن تاچ ال سی دی موبایل

تست سالم بودن تاچ ال سی دی موبایل

تاچ ال سی دی یکی از مهمترین قسمت های موبایل است و برای آنکه به درستی بتوانید از آن استفاده کنید باید کاملا سالم باشد. در این مقاله به تست سالم بودن تاچ ال سی دی موبایل می پردازیم. بیشتر گوشی های سامسونگ دارای یک کد هستند که بوسیله آن می توانید قسمت های مختلف گوشی مانند تاچ ال سی دی, سنسورها, اسپیکر و … را تست کنید.

البته این کد فقط شامل گوشی های سامسونگ نیست و شما می توانید در تبلت های سامسونگ هم با استفاده از این کد از سالم بودن بخش های مختلف گوشی یا تبلت موردنظرتون مطمیین شوید.

ما در آریئل پارت قصد داریم تا به بررسی دقیق راه های تست سالم بودن ال سی دی موبایل در سامسونگ و سایر برندها بپردازیم پس تا انتهای این مقاله همراه آریئل پارت باشید.

نحوه تست سالم بودن تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ

در ابتدا باید با گوشی سامسونگ خود کد *#۰*# را شماره گیری بفرمایید لازم نیست روی دکمه تماس کلیک کنید به صورت اتوماتیک وارد صفحه ای می شوید که در آن تعدادی دکمه دارد. دقت داشته باشید که اگر بعد از وارد کردن این کد صفحه ای روی گوشی شما باز نشد یعنی این ویژگی در گوشی شما غیرفعال شده است. پس از باز شدن این صفحه با دکمه های زیادی مواجه خواهید شد که در ادامه قرار است مواردی که به ال سی دی گوشی شما مربوط است را بررسی کنیم.

کد تست تاچ ال سی دی سامسونگ

اینجا بخوانید : تعمیرات موبایل آنلاین

تست رنگ آبی سبز قرمز

با انتخاب سه طیف رنگ آبی سبز قرمز که در گزینه اول به چشم می خورد شما می توانید متوجه پیکسل سوختگی های روی گوشی موبایل شوید. برای خارج شدن از هر کدام از صقحه ها کافیست صفحه نمایش گوشی را لمس کنید.

تست رنگ آبی سبز قرمز

گزینه Touch

در این گزینه شما یک تست دیجیتایزر جهت بررسی سلامت قسمت های مختلف تاچ گوشی انجام می دهید به این شکل که با لمس مربع های موجود در تصویر رنگ آنها سبز شده و نشان دهنده این است که تاچ گوشی سالم است. با لمس تمام مربع های موجود در تصویر آزمون این بخش به پایان می رسد همچنین شما می توانید با زدن دکمه ولوم افزایش صدا به صفحه اصلی برگردید.

دکمه TSP

این تست در جدیدترین گوشی های سری سامسونگ به کار گرفته می شود و بسیار شبیه به همان تست تاچ است با این تفاوت که حسگرهای گوشی انگشت دست را از فاصله ۱۰ میلی متری تشخیص می دهند و دیگر نیاز به لمس صفحه نیست.

گزینه Wacom Test

این تست مربوط به گوشی هایی است که از قلم استفاده می کنند و مانند همان تست تاچ باید مربع ها را لمس کنید تا تغییر رنگ دهند. تنها تفاوت آن با تست قبلی این است که در این مورد باید از قلم استفاده کنید.

نحوه تست سالم بودن تاچ ال سی دی موبایل با برندهای مختلف

به غیر از این کد شما می توانید با استفاده از بعضی اپلیکیشن ها نیز از سالم بودن تاچ ال سی دی گوشی خود مطمیین شوید. این روش برای تمامی برندها موثر و عملی است و شما میتوانید مشکلات تاچ ال سی دی گوشی خود را در صورت وجود بوسیله آنها متوجه شوید.

برنامه Touch Screen Test

این برنامه یکی از بهترین برنامه های تست تاچ ال سی دی گوشی های موبایل است. شما می توانید با استفاده از این برنامه نقاط خراب شده روی تاچ ال سی دی را پیدا کنید و در برخی موارد حتی به تعمیر آن بپردازید. نحوه کار با این برنامه به این شکل است که شما با لمس قسمت های مختلف تاچ ال سی دی تغییر رنگ در آن میبینید و نقاطی که بعد از لمس رنگ آنها عوض نمی شوند دچار مشکل یا پیکسل سوختگی هستند.

این برنامه به دلیل آنکه یک برنامه تست سلامت تاچ ال سی دی است شما نمی توانید با زدن دکمه بک یا هوم وارد منوی آن شوید یا از آن خارج شوید و باید با استفاده از دکه ولوم (افزایش صدا) وارد منوی آن شوید و سپس عمل موردنظرتون را در آن انجام دهید.

برنامه Touch Screen Test

اینجا بخوانید : انواع تاچ ال سی دی موبایل

اپلیکیشن Multi Touch Tester

در این اپلیکیشن شما هم می توانید به تست سلامت تاچ ال سی دی موبایل خود بپردازید و هم میتوانید متوجه شوید که تاچ ال سی دی گوشی شما از چند لمس همزمان پشتیبانی می کند.

برنامه Multi Touch Tester

برنامه Screen Test Pro

اگر به دنبال یک برنامه سنگین و حرفه ای هستید که بوسیله آن بتوانید تست های مختلفی انجام دهید این یک برنامه مناسب برای شما است. در منوی این برنامه قسمت های مختلفی از جمله اطلاعات صفحه نمایش گوشی, تست رنگی صفحه نمایش, تست سیاه سفید تاچ ال سی دی, تست روشنایی, تست بالانس رنگ سفید, تست تعداد تاچ, تست تاچ و …

اگر تاچ ال سی دی گوشی شما قابلیت محاسبه فشار دست رو هم داشته باشد بوسیله این برنامه میتوانید آن را بررسی کنید و با توجه به فشار وارده عددی بین ۰ تا ۱ دریافت کنید. ابزارهای دیگری نیز روی این اپلیکیشن موجود است که می‌توان به تست میزان رنگ، گرما و روشنایی صفحه نمایش اشاره کرد. همچنین میزان نرمی صفحه نمایش و بک لایت آن نیز در این برنامه مورد تست قرار می‌گیرد.

برنامه Screen Test Pro

اپلیکیشن Touchscreen Test

این اپلیکیشن هم مانند موارد قبلی است و نحوه کار آن به این شکل است که تعدادی دایره سفید در تصویر وجود دارد که با لمس رنگ انها به سبز تغییر پیدا می کند. شما می توانید با پیدا کردن نقاطی که هنوز سبز نشده متوجه پیکسل سوختگی و مشکلات شوید و متوجه شوید سطح آن چقدر است.

جهت خرید تاچ ال سی دی از قطعات موبایل آریئل پارت کلیک کنید همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۹۲۳۳۳۹۳۰۶ تماس بگیرید.

یک نظر در “تست سالم بودن تاچ ال سی دی موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =