قطعات موبایل

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و کپی موبایل

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و کپی موبایل

تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و کپی در چیست؟ تاچ ال سی دی موبایل جز مهمترین و گران ترین بخش های هر موبایل است و ممکن است پس از ضربه خوردن به آن و یا افتادن گوشی روی زمین آسیب ببیند و تاچ ال سی دی تعویض شود.

حالا سوالی که برای اکثر ما پیش می آید این است که آیا موبایلی که قصد خرید آن را داریم آیا تاچ ال سی دی اصلی و شرکتی دارد یا تاچ ال سی دی آن کپی و فیک است. به طور کلی می توان گفت تاچ ال سی دی از ۴ بخش اصلی تشکیل شده است بیرونی ترین لایه آن گلس است که یک لایه مقاوم و قوی برای حفاظت از تاچ ال سی دی است.

لایه بعدی تاچ است که وظیفه آن تشخیص لمس انگشت و اعمالی شامل کلیک و زوم کردن و … را انجام می دهد. لایه بعدی که در زیر تاچ قرار گرفته همان ال سی دی یا صفحه نمایش است که وظیفه نشان دادن تصاویر را بر عهده دارد. زمانی که تاچ ال سی دی گوشی شما ضربه می خورد در ابتدا باید بررسی کنید که تاچ شکسته یا ال سی دی. در بعضی موارد این دو لایه قابل تفکیک هستند و میتوان متوجه شد کدام مورد دچار مشکل شده است ولی در بعضی مدل ها هم قابل تشخیص نیست.

زمانی که تاچ ال سی دی گوشی شما دچار آسیب شود باید انتخاب کنید که از چه مدل تاچ ال سی دی ای میخواهید استفاده کنید تاچ ال سی دی اصلی یا کپی. همانطور که می دانید هر وسیله کپی و فیک دارای معایبی است و نمی تواند کار و کیفیت وسیله اصلی را داشته باشد. این مورد در تاچ ال سی دی موبایل هم کاملا صدق می کند.

گاهی ممکن است شما به خاطر قیمت پایین تر رو به استفاده از تاچ ال سی دی کپی ببرید و حتی ممکن است با وجود قیمت بالای تاچ ال سی دی اصلی باز هم شما به خاطر کیفیت و لمس بهتر به سراغ تاچ ال سی دی اصلی برید. در این مقاله ما در آریئل پارت به بررسی این دو نوع تاچ ال سی دی و همچنین نشانه تشخیص آنها از یکدیگر می پردازیم. برای بررسی تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و کپی تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اینجا بخوانید : تست سالم بود تاچ ال سی دی موبایل

تاچ ال سی دی اصلی چیست

تاچ ال سی دی از دو بخش ال سی دی و تاچ تشکیل شده است و چون در اکثر موارد این دو قطعه متصل به هم هستند به آن تاچ ال سی دی می گویند. تاچ ال سی دی هایی که روی بسته بندی کلمه OEM را دارند اصلی هستند و این کلمه مخفف ال سی دی اصلی تولید شرکت های اصلی ساخت تجهیزات می باشند. نکته مهم در استفاده از تاچ ال سی دی های اصلی این است که آنها کاملا مثل تاچ ال سی دی فابریک حود گوشی هستند و در کیفیت صقحه نمایش و تاچ هیچ فرقی با هم ندارند.

تاچ ال سی دی کپی چیست

تاچ ال سی دی های کپی تاچ ال سی دی هایی هستند که در تولید آنها بعضی از استانداردها رعایت نشده است و توسط شرکت های متفرقه تولید شده اند. تاچ ال سی دی های کپی در بازار به اسم های high copy , چینی , گرید A و فیک شناخته می شوند.

تنها مزیتی که تاچ ال سی دی های کپی نسبت به اصلی دارند قیمت پایین آنها است که اگر در شرایطی هستید که زیاد نمی توانید هزینه کنید تاچ ال سی دی کپی کار شما را راه می اندازد و شما قادر خواهید بود دوباره از گوشی خود استفاده کنید البته با کیفیت صفحه پایین تر و همچنین لمس ضعیف تر.

نشانه های تشخیص تاچ ال سی دی اصلی و کپی

برای اینکه بتوانید تاچ ال سی دی اصلی از کپی را تشخیص دهید باید این موارد را بررسی کنید : کیفیت و شفافیت تصویر , قیمت , میزان روشنایی صفحه , بررسی پد های روی کابل , بررسی لوگوی شرکت سازنده , شماره سریال ها و جایگاه دوربین سلفی که در ادامه به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم.

فرق تاچ ال سی دی اصلی و کپی

کیفیت تصویر

یکی از تفاوت های مهم و بارز تاچ ال سی دی اصلی و کپی کیفیت تصویر است همانطور که گفتیم تاچ ال سی دی اصلی با فابریک هیچ تفاوتی ندارد در حالی تاچ ال سی دی های کپی کیفیت پایینی دارند. شما به راحتی می توانید با تست تاچ آن همچنین رنگ و کیفیت تصویر متوجه اصلی یا کپی بودن آن شوید.

قیمت

یکی از ساده ترین راه های تشخیص تاچ ال سی دی اصلی از کپی قیمت آنها است. قیمت تاچ ال سی دی های کپی به دلیل اینکه توسط شرکت های متفرقه چینی تولید شده بسیار پایین بوده و ارزان است.

روشنایی صفحه

تاچ ال سی دی های اصلی توانایی تولید نور و کیفیت صفحه مناسب را در زمان های مختلف دارند مثلا زمانی که شما بیرون زیر نور خورشید هستید به راحتی می توانید این موضوع را درک کنید زیرا تاچ ال سی دی اصلی نور بهتری تولید می کند و شما راحت می توانید تصویر را در آن ببینید.

تفاوت نور صفحه در تاچ ال سی دی اصلی و کپی

پدهای روی کابل

تاچ ال سی دی های اصلی روی کابل خود پد محافظ دارند در حالی تاچ ال سی دی های کپی یا پد محافظ ندارند و یا جنس آن بسیار ضعیف است.

لوگو شرکت سازنده

بیشتر شرکت های معروف سازنده لوگوی برند خود را در هر دو طرف کابل های گوشی خود حک می کنند این در حالی است که شرکت های متفرقه هیچ لوگویی روی کابل های خود حک نمی کنند.

شماره سریال در تفاوت تاچ ال سی دی اصلی و کپی

معمولا روی تاچ ال سی دی ها یک شماره سریال درج میشه که با دقت به آن می توانید متوجه شوید که این تاچ ال سی دی اصل است یا کپی. نحوه تشخیص این موضوع به این شکل است که در تاچ ال سی دی های کپی این شماره سریال بسیار بزرگ و واضح برای جلب توجه درج شده در حالی که در تاچ ال سی دی های اصلی این شماره سریال با فونت کوچک و معمولا کم رنگ نوشته می شود.

تفاوت شماره سریال در تاچ ال سی دی اصی و کپی

جایگاه دوربین سلفی

در تاچ ال سی دی های اصلی یک جایگاه مناسب به همراه محافظ برای دوربین سلفی در نظر گرفته شده در حالی که در تاچ ال سی دی های کپی فقط یک جایگاه معمولی برای آن در نظر گرفته شده و هیچ محافظی برای آن وجود ندارد.

جهت خرید تاچ ال سی دی از قطعات موبایل آریئل پارت کلیک کنید همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۹۲۳۳۳۹۳۰۶ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =